2004
июнь
6 (59)

Каждый выбирает для себя
Женщину, религию, дорогу,
Дьяволу служить или пророку —
Каждый выбирает для себя.
Юрий Левитанский

РЕАКЦИЯ

    В апрельском номере мы писали об антиеврейских проявлениях в Харькове. ХОК «Дробицкий Яр»направил письма губернатору и городскому голове с просьбой принять меры по предотвращению нарастания межнациональной ненависти в регионе. Ниже - ответ на обращение начальника Управления УМВД Украины в Харьковской области.

08.06.2004
Голові Харківського обласного
комітету «Дробицький Яр»
Л.П. Леонідову

Шановний Леоніде Петровичу!

    Харківським міським управлінням УМВС України в Харківській області уважно розглянуто Ваше звернення, за фактом пошкодження невідомими споруд і пам’ятних знаків єврейської громади в м. Харкові.
    За фактом написів та свастик, ображаючих національну гідність євреїв, на фасаді Єврейського культурного центру «Бейт-Дан» (пров. Фанінський, 2), Дзержинським РВ ХМУ УМВСУ в Харківській області порушено кримінальну справу № 60040511 за ознаками ч. 1 ст. 296 КК України (хуліганство). В теперішній час проводяться оперативно-розшукові заходи щодо встановлення осіб, причетних до скоєння вказаного злочину.
    З метою подальшого попередження злочинів, об’єктами яких можуть стати меморіальні комплекси, пам’ятники історії та культури Харківським міським управлінням розроблено ряд організаційних та практичних заходів, виконання яких знаходиться на постійному контролі.
    Так, було складено списки пам’ятників історії, культури, меморіальних комплексів та комісійно проведено їх обстеження. До маршрутів патрулювання міліцейських нарядів внесені відповідні корегування з метою наближення їх до вказаних об’єктів.
    Щоденно, під час проведення обходів території обслуговування дільничними інспекторами міліції та здійснення патрулювання працівниками ППСМ, особлива увага звертається на збереженість пам’ятних споруд. Під час проведення зустрічей з населенням проводиться роз’яснення норм чинного законодавства щодо кримінальної та адміністративної відповідальності за протиправні дії, пов’язані з вказаними об’єктами.

З повагою,
Начальник Управління
В.І. Дятлов